Bez kategorii / 1 stycznia 2014

LUDZIE INTELIGENTNI, REŻ. OLAF LUBASZENKO

♦ 14 kwietnia 2018 (sobota), godz. 17.00 oraz 20.00 ♦
WALKA PŁCI, CZYLI POJEDYNEK NA INTELIGENCJĘ 

Olaf Lubaszenko wyreżyserował przewrotną komedię będącą połączeniem interesujących rozważań o relacjach międzyludzkich, inteligentnego humoru i aktorstwa na najwyższym poziomie. W obsadzie: Maria Seweryn, Renata Dancewicz, Magdalena Stużyńska, Olaf Lubaszenko, Rafał Królikowski, Szymon Bobrowski.

Para (Maria Seweryn i Olaf Lubaszenko) informuje swoich wspólnych przyjaciół, że postanowili się rozstać, ale każde z nich przedstawia to samo zdarzenie z zupełnie odmiennej perspektywy – kobiety i mężczyzny. Zaburzony obraz staje się przyczynkiem do snujących się bez końca wśród przyjaciół interpretacji i spekulacji. Ostatecznie dochodzi do sytuacji, w której każdy zajmuje odmienne stanowisko wobec zaistniałych wydarzeń. Zadanie pt. “kto najlepiej wszystko zracjonalizuje?” doprowadza do absurdalnych sytuacji, szeregu nieporozumień i manipulacji. Jak w reakcji łańcuchowej – kryzys jednego związku wywołuje kolejny… Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus… A nas jak zwykle śmieszyć będą do łez nieudolne próby wzajemnego odkrywania tych obcych sobie planet.

Siła tekstu Fayeta leży w jego autentyczności. Groteskowość sytuacji bawi tym bardziej, im mocniej bohaterowie tracą kontrolę i zapętlają się w przeintelektualizowane analizy zdarzeń, a my – widzowie dostrzegamy w nich schematy naszych własnych doświadczeń. Spektakl Lubaszenki to wyższy gatunek komedii zbudowanej na szczególnym rodzaju humoru – skłaniającym do refleksji.

Świetnie napisane dialogi, doskonała obsada, bardzo życiowa komedia.

OBSADA:
Maria Seweryn
Renata Dancewicz
Magdalena Stużyńska
Olaf Lubaszenko
Rafał Królikowski
Szymon Bobrowski

Bilety: 130 zł120 zł

Kup bilety on-line

Bez tytułu

bezpłatny transport ATM w dniu spektaklu

  • odjazd z Centrum (Opera/Hotel Monopol) ok. godz. 16.00 i 19.10 (sobota)*
    *Ze względów organizacyjnych autobus
    może odjechać z opóźnieniem 10-15 min.
    Do przyjazdu autobusu na Scenę na Bielanach
    spektakl nie rozpocznie się.
  • odjazd z ATM Scena na Bielanach ok. godz. 18.30 i 21.30