Bez kategorii / 3 grudnia 2013

JUDY

 20 września 2020 (niedziela), godz. 16.00 ♦

NIEZWYKŁA I PORUSZAJĄCA HISTORIA LEGENDY HOLLYWOOD

Hanna Śleszyńska w mistrzowski sposób wciela się w rolę Judy Garland, jednej z najlepszych filmowych aktorek w historii amerykańskiego kina. Artystce na scenie towarzyszy Piotr Tołoczko.

Spektakl, niczym sprytny paparazzi, pokazuje gwiazdę od tej najbardziej intymnej strony. Znajdujemy się sam na sam z aktorką w jej garderobie. Przed nią koncert w Kopenhadze, który jak się potem okazało, był ostatni przed jej tragiczną śmiercią. Do wyjścia na scenę zostało kilkadziesiąt minut. Słuchamy opowieści o życiu, karierze, miłościach, dzieciach, wzlotach i upadkach, uzależnieniach, o bezwzględności producentów. Mówiąc w skrócie o świecie, w którym liczy się tylko pieniądz i to, czy ten pieniądz możesz jeszcze zarobić. Szokująca, zabawna i wzruszająca historia z aktorstwem na najwyższym poziomie.

Hanna Śleszyńska podkreśla, że spektakl „Judy” jest dla niej wyjątkowy. – Sporo mnie kosztuje ze względu na to, że przejmuję się losami postaci, w którą się wcielam – wyjaśnia. Zaznacza, że los Judy Garland, może spotkać także współczesne gwiazdy kina czy estrady. Wskazuje, że zwraca na to uwagę również sam spektakl.
– W trakcie czytania tekstu nasuwały mi się historie Michaela Jacksona lub Amy Winehouse. To naprawdę uniwersalne przedstawienie, a szczególnie dla kobiety aktorki. W sztuce występują również elementy humorystyczne w postaci rozmaitych anegdot. Judy Garland ma o czym opowiadać. Przyjaźniła się z wielkimi artystami ówczesnego świata, m.in. Frankiem Sinatrą. Uwielbiała ją też publiczność. Na jej koncertach zawsze były tłumy – mówi aktorka.
Dużym kłopotem dla Judy Garland było to, że miała niską samoocenę. Wpływali na nią również ludzie, z którymi współpracowała przy filmach. Przekonywali, że jest nieatrakcyjna. Dodatkowo, już od najmłodszych lat, była faszerowana różnymi lekami mającymi sprawić, że jako dziecko będzie bardziej wytrzymała i skupiona na planie filmowym. – Wymagali od niej żeby nie zasypiała w czasie kręcenia scen, następnie by mogła usnąć po skończonej pracy, a także żeby nie tyła. Bandażowali jej także biust, by mogła odgrywać dziecięce role. Za to wszystko niestety zapłaciła – dodaje Hanna Śleszyńska.

OBSADA: Hanna Śleszyńska, Piotr Tołoczko

Czas trwania: 100 min. bez przerwy

Bez tytułu

Bilety: 90 zł (rząd I-IV), 70 zł (rząd V-XIV)

 Kup bilety on-line

Bez tytułu

Bezpłatny transport ATM w dniu spektaklu:

odjazd z centrum Wrocławia (Opera/Hotel Monopol) ok. godz. 15:00 oraz 18:00*
*Ze względów organizacyjnych autobus
może odjechać z opóźnieniem 10-15 min.
Do przyjazdu autokaru na Scenę na Bielanach
spektakl nie rozpocznie się.

odjazd z ATM Scena na Bielanach ok. godz. 18:15 oraz 21:15.