Bez kategorii / 6 maja 2022

“A COMPÁS” by Fran Chafino i Compañía de Danza Flamenco

♦ 28 kwietnia 2023 (piątek), godz. 18.30 ♦
♦ 29 kwietnia 2023 (sobota), godz. 18.30 ♦

Wyjątkowy, porywający koncert flamenco w wykonaniu światowej klasy artystów!
Prawdziwy wulkan energii i emocji!!!
Ten koncert na długo pozostaje w sercach i pamięci!

Po ogromnym sukcesie premierowego koncertu w Polsce w lutym br. powracamy w większym składzie i z nowym, jeszcze bardziej energetycznym i ekscytującym spektaklem “A COMPÁS”!
Maestro Fran Chafino i jego Compañía de Danza Flamenco przylatują specjalnie z gorącej Teneryfy by już 28 i 29 kwietnia rozgrzać i znów porwać z miejsc wrocławską, a 30 kwietnia opolską publiczność!

„A Compás” to spektakl stworzony z najczystszej formy sztuki Flamenco, zrodzony z najintymniejszych uczuć tancerza Frana Chafino, w którym wspaniali artyści przeprowadzają nas przez najbardziej charakterystyczne style tego andaluzyjskiego dziedzictwa kulturowego. Widowisko przy muzyce na żywo podbija serca publiczności bogactwem form oraz różnorodnością wysmakowanych akcentów i dźwięków. Oczarowuje elegancją, dynamiką, wirtuozerią ruchów, starannie dobranymi oraz efektownymi kostiumami. Nasyca publiczność MAGIĄ, SIŁĄ i ENERGIĄ tej hiszpańskiej sztuki tańca.

Obsada:
Fran Chafino – taniec, choreografia
Sylvia Lopez – taniec
Míriam Pérez – taniec
Tamara Macías – taniec
Rosa Linero – śpiew
Bryan Rios – śpiew, cajon
Lunar Gonzales – gitara

***

RECENZJE
„MAJSTERSZTYK, tak określiłbym „A Compás” pod kierownictwem Frana Chafino i jego kompanii. Trzeba przyznać, że od początku do ostatniej sekundy spektaklu widz przeżywa w pełni każdy z numerów. Podróż sentymentalna godna najlepszych scen. Znakomita choreografia, staranie dobrane kostiumy i doskonały akompaniament muzyczny sprawiają, że „A Compás” jest jednym z najlepszych spektakli, jakie widziałem i które tak głęboko przeżywałem.
Roberto Herrera – dziennikarz i prezenter TVE

„Siła, energia, światło, rytm to elementy, które najtrafniej charakteryzują niezwykłe pokazy Frana Chafino, wynoszącego na scenę duszę flamenco połączoną z nowoczesną wizją tańca. Jego ciało napięte w ruchu, dłonie odmierzające kompas, twarz pełna emocji, oczy przykuwające uwagę publiczności.. wiernie oddają sztukę wywodząca się z głębokich, antycznych korzeni. Każdy z jego występów do głębi porusza i wbija widza w fotel. Chafino po mistrzowsku i z wielką ekspresją interpretuje uczucia, które inscenizuje flamenco – miłość, radość, zazdrość – wyrażając w tańcu jego istotę i dumę tożsamości narodowej odtworzone we współczesnym tonie. Tylko tak wielki artysta jak Chafino może objąć tak ryzykowną drogę balansowania na cienkiej granicy łączącej tradycję śródziemnomorską z wiecznością uczuć, wciągając widza w świat złożony nie tylko z tańca ale i historii. Muzyka, kostiumy, ruch poprzez jego sztukę stają się uniwersalnym językiem.”
Marco Bartolini – dziennikarz RAI Radio Televisione Italiana

***

Fran Chafino
Tancerz, choreograf, pierwszy solista Ballet Español i Flamenco Carmen Mota.
Urodzony w Maladze w 1983, w dzielnicy El Palo – kolebce wielu międzynarodowych sław flamenco, od dzieciństwa przesiąkał pasją i miłością do tego stylu tańca. Odkąd sięga pamięcią, jego serce biło w rytmie flamenco. Jednak ze względu na ciężką sytuację ekonomiczną w rodzinie nie mógł uczęszczać na żadne zajęcia i rozwijać swojej pasji. W wieku 10 lat jego talent odkryła maestra z Conservatioro Profesional de Danza i pozwoliła uczestniczyć mu w zajęciach próbnych. Mały Fran został w tym samym dniu przyjęty do Conservatorio, które ukończył z wieloma wyróżnieniami i tytułem tancerza tańca hiszpańskiego
i flamenco.
Od 12 roku życia występował ze znanymi artystami m.in. Antonio Canales, Manuel Santiago, Trinidad Santaigo „La Trini”, Jose Losada Santiago Carrete promując Andaluzję w ramach wydarzeń organizowanych przez Izbę Turystyczną Samorządu Andaluzji. W wieku 18 lat wystąpił gościnnie w przedstawieniu Solera de Jerez (Marbella). W tym samym okresie tańczył również w Tablao Flamenco „El Tano” (Benalmadena) oraz pracował jako nauczyciel tańca flamenco w kliku studiach tańca w Maladze. W 1998r. zauważyła go Carmen Mota i zaprosiła do znanej na całym świecie formacji Ballet Español i Flamenco Carmen Mota, w której rozpoczął karierę jako tancerz zespołowy, by po kilku latach objąć pozycję pierwszego solisty. Jako tancerz tej formacji uczestniczył w światowym tournée i doskonalił swój kunszt artystyczny na najważniejszych scenach międzynarodowych m.in. w Holandii, Niemczech, Austrii, Rosji, Izraelu, Libanie, Cyprze, Katarze, Tajlandii, Korei Płd., Chinach, Kanadzie, Turcji, Libii, Monako, Portugalii, na Węgrzech. W 2012r. został mianowany przez Carmen Mota do objęcia roli dyrektora artystycznego i poprowadzenia formacji Tańca Hiszpańskiego i Flamenco na Teneryfie. W 2016r. założył własną, jedyną na Wyspach Kanaryjskich formację Compaña de Danza Flamenco Fran Chafino, z którą występuje nie tylko na wyspach, ale i w całej Europie.
Jego spektakl „A Compas” jest wystawiany na największych scenach we Włoszech, Hiszpanii, Rosji, Białorusi, Węgrzech, Anglii, Francji.

Czas trwania koncertu: 90 minut plus przerwa

Bilety: 150 zł, 140 zł (rząd V-XIV)

Więcej informacji: www.flamencomundo.com