Bez kategorii / 9 czerwca 2022

ALICJA W KRAINIE CZARÓW, GRUPA YELLOW – II Festiwal Młodzieżowej Akademii Musicalowej

20 czerwca 2023 (wtorek), godz. 18.30 ♦

ALICJA W KRAINIE CZARÓW, GRUPA YELLOW

Czy gonili Państwo kiedyś królika? Czy udało się go złapać? Jak wrażenia?

Zapewne poznali Państwo już wiele „Alicji w krainie czarów”, tak jak Alicja poznała wiele Alicji w sobie. Każda inna, choć wcale nie. Czy ten tekst nie staje się powoli pośniony jak świat Alicji? Ma sens i nie ma. W naszym spektaklu będą drzwi i ich nie będzie. Będzie gąsienica, ale też nie pojawi się. Oczywiście na scenie objawi się byt zwany Kotem z Cheshire. Podobno dużo się szczerze czesze w Czeszynie. Czeszymy się już na Państwa przybytcie i oferujemy wiele zabawy różnego rodzaju różnego rodzaju różnego rodzaju. Pozdrowienia z tekstu skraju.

Adaptacja tekstu, scenariusz i reżyseria – Monika Reks
Przygotowanie taneczne i choreografia – Marta Stępień
Przygotowanie wokalne i opracowanie partii wokalnych – Karina Reske
Kostiumy: Magdalena Nikiel

Bez tytułu

Serdecznie zapraszamy na II edycję naszego musicalowego Festiwalu!

Już w czerwcu 2023 na scenie ATM we wrocławskich Bielanach ponownie zaprezentują się wszystkie grupy uczestniczące w regularnych zajęciach Młodzieżowej Akademii Musicalowej!

W tym roku cztery festiwalowe dni będą wypełnione światowymi hitami scen Broadwayu, West Endu oraz muzycznych bajek, które wszyscy kochamy. Spotkamy “Alicję w Krainie Czarów” oraz “Czarnoksiężnika z Krainy OZ”. Nieco egzotyki przyniosą nam kolumbijskie rytmy znane z magicznego “Encanto”, czy przebojowe songi opowiadające historię “Tarzana”, poruszające jednocześnie tak ważny temat dbania o przyrodę. Nie zabraknie także polskich akcentów – musicalu “Piotruś Pan” opartego o wybitne piosenki napisane przez Jeremiego Przyborę oraz Janusza Stokłosę. Najmłodsi MAMowicze zaś wystąpią w autorskim przedstawieniu o “Zaginionym Krasnalu”, gdzie spotkają niespodziewanych gości z innych muzycznych bajek. Tegoroczny Festiwal zakończy się piknikiem, na którym wszyscy będą mogli spotkać się, porozmawiać, pośpiewać i potańczyć, już bez ram i wymagań sceny.

II Festiwal to kolejna okazja by spotkać się ze sztuką musicalową w jej najbardziej autentycznej formie – stworzonej z pasją i wysiłkiem MAMowych słuchaczy oraz ich nauczycieli. Każdy ze spektakli to autorska interpretacja, od początku tworzone aranżacje, choreografie i historie pisane specjalnie dla danej grupy uczestników. Zapraszamy do wzięcia udziału w  tym wrocławskim święcie sztuki! Repertuar przeznaczony jest dla całych rodzin i zbudowany tak, by łączyć pokolenia. MAMy nadzieję, że Festiwal Młodzieżowej Akademii Musicalowej przyniesie nam wszystkich dużo radości i tanecznym krokiem wprowadzi w wakacje.

Zdjęcia pochodzą ze spektakli Młodzieżowej Akademii Musicalowej z występów w przeszłych latach.

Autor zdjęć: Paweł Rogal
Autorka plakatów: Katarzyna Rodczyn-Zielińska