Bez kategorii / 5 stycznia 2014

CHODŹ ZE MNĄ DO ŁÓŻKA, reż. Adam Sajnuk

 13 czerwca 2015 (sobota), godz. 16.00 i 19.00 ♦

„Dawno nie słyszałam po premierze tak rzęsistych braw, tak autentycznej reakcji, nie dzieliłam tak silnie skupienia i wzruszenia widzów, co na monodramie Sonii Bohosiewicz „Chodź ze mną do łóżka” w Teatrze Polonia. I dawno tytuł nie wydał mi się tak odległy od historii, jaką dzieli się z nami bohaterka. Tekst od pierwszej do ostatniej kwestii zaskakuje. (…)

A więc nasza bohaterka myśli, i to myśli intensywnie. Znakomicie, z rozwagą prowadzona przez reżysera rola każe się zastanawiać, co jest prawdą, co zmyśleniem. Aktorka rozmawia (Czy na pewno? Bo jak rozmawiać, gdy straciło się czucie i mowę?) z mężem, którego prosi, by więcej nie przychodził. Rozmawia z lekarzem (hipotetycznie), składając erotyczną propozycję, gdy pacjentka chce sprawdzić, czy jeszcze jest kobietą. (…)

Z tej projekcji przebija heroizm, wiara, że to wszystko ma jednak jakiś sens. Bo może tak rodzi się samoświadomość? To przedstawienie jest przejmujące.”

Hanna Karolak 

„Chodź ze mną do łóżka” to opowieść o kobiecie, która znajdując się w sytuacji ekstremalnej, mówi między innymi: „Nie wierzy mi pan? Wie pan co? Zróbmy tak: pan mnie uruchomi, a ja dam panu wszystko. Wiem, że nie można kochać na zawołanie, ale nam to się uda. To uczciwa propozycja. Wstanę, wezmę prysznic, a potem będę już tylko pana. Będę na każde zawołanie, będzie pan mógł robić ze mną wszystko. Będę jak niewolnica, jak pies. Będziemy się kochać rano, w południe, wieczorem i w nocy. Będę pana całować, tulić, lizać, prasować koszule. Będę miała zawsze dobry humor, nigdy nie będzie bolała mnie głowa, bez najmniejszego szemrania skoczę po piwo i obejrzę z panem każdy mecz. I nigdy nie będę chciała nowego futra, a gdy kran zacznie ciec, sama zawołam hydraulika. Czasami tylko wymknę się do lasu, pochodzę, pobiegam, podotykam drzew… Halo? Gdzie pan idzie? Jeszcze nie skończyłam. Proszę nie wychodzić! Stój! Stój, ty niedouczony sukinsynu! Masz mi pomóc! Za to ci płacą, rozumiesz?”

Obsada: Sonia Bohosiewicz

Reżyseria: Adam Sajnuk
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk
Światło: Adam Sajnuk
Dźwięk: Michał Lamża
Animacja: Magdalena Ziarnik
Asystent reżysera i producent wykonawczy: Ewa Ratkowska
Serdecznie dziękujemy Pani Marcie Kuligowskiej za użyczenie głosu w spektaklu.

Spektakl trwa 70 minut.

Bilety: 60 zł (rząd I-IV), 50 zł (rząd V-XIV)

 Kup bilety on-line

Bez tytułu

bezpłatny autokar ATM

  • odjazd z Centrum Wrocławia (Opera/Hotel Monopol)
    13 czerwca, godz. 15.00 i 18.15

mapka_04.07.14

  • odjazd z ATM Scena na Bielanach
    13 czerwca, ok. godz. 17.30 i 20.30