Bez kategorii / 9 czerwca 2022

CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ, GRUPA RED – II Festiwal Młodzieżowej Akademii Musicalowej

21 czerwca 2023 (środa), godz. 17.o0 ♦

CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ, GRUPA RED

 „Zachowuj się!”, „Czy ty zawsze musisz robić wszystko po swojemu?!”, „Dlaczego nie możesz zachowywać się jak inni?!”, „Nie dasz rady!”…

Stop! Nie wolno tak mówić! Słowa mają wielką moc!

Jak sobie poradzić z brakiem zrozumienia? Jak wiele emocji można w sobie pomieścić? Czym jest inność? Czy bycie innym jest w porządku?  Czy zawsze należy spełniać oczekiwania innych? Jakiej magii potrzeba, żeby poradzić sobie ze swoimi problemami i słabościami? No i najważniejsze: czy w Krainie Oz znajdziemy odpowiedzi na te wszystkie pytania?

Chodźcie i przekonajcie się razem z nami!

Adaptacja tekstu, scenariusz i reżyseria – Aleksandra Pejcz
Przygotowanie taneczne i choreografia – Dobrochna Rajkowska
Przygotowanie wokalne i opracowanie partii wokalnych – Katarzyna Mirowska
Kostiumy: Magdalena Nikiel

Bez tytułu

Serdecznie zapraszamy na II edycję naszego musicalowego Festiwalu!

Już w czerwcu 2023 na scenie ATM we wrocławskich Bielanach ponownie zaprezentują się wszystkie grupy uczestniczące w regularnych zajęciach Młodzieżowej Akademii Musicalowej!

W tym roku cztery festiwalowe dni będą wypełnione światowymi hitami scen Broadwayu, West Endu oraz muzycznych bajek, które wszyscy kochamy. Spotkamy “Alicję w Krainie Czarów” oraz “Czarnoksiężnika z Krainy OZ”. Nieco egzotyki przyniosą nam kolumbijskie rytmy znane z magicznego “Encanto”, czy przebojowe songi opowiadające historię “Tarzana”, poruszające jednocześnie tak ważny temat dbania o przyrodę. Nie zabraknie także polskich akcentów – musicalu “Piotruś Pan” opartego o wybitne piosenki napisane przez Jeremiego Przyborę oraz Janusza Stokłosę. Najmłodsi MAMowicze zaś wystąpią w autorskim przedstawieniu o “Zaginionym Krasnalu”, gdzie spotkają niespodziewanych gości z innych muzycznych bajek. Tegoroczny Festiwal zakończy się piknikiem, na którym wszyscy będą mogli spotkać się, porozmawiać, pośpiewać i potańczyć, już bez ram i wymagań sceny.

II Festiwal to kolejna okazja by spotkać się ze sztuką musicalową w jej najbardziej autentycznej formie – stworzonej z pasją i wysiłkiem MAMowych słuchaczy oraz ich nauczycieli. Każdy ze spektakli to autorska interpretacja, od początku tworzone aranżacje, choreografie i historie pisane specjalnie dla danej grupy uczestników. Zapraszamy do wzięcia udziału w  tym wrocławskim święcie sztuki! Repertuar przeznaczony jest dla całych rodzin i zbudowany tak, by łączyć pokolenia. MAMy nadzieję, że Festiwal Młodzieżowej Akademii Musicalowej przyniesie nam wszystkich dużo radości i tanecznym krokiem wprowadzi w wakacje.

Zdjęcia pochodzą ze spektakli Młodzieżowej Akademii Musicalowej z występów w przeszłych latach.

Autor zdjęć: Paweł Rogal
Autorka plakatów: Katarzyna Rodczyn-Zielińska