Bez kategorii / 9 czerwca 2022

ENCANTO, GRUPA MAMUTY – II Festiwal Młodzieżowej Akademii Musicalowej

19 czerwca 2023 (poniedziałek), godz. 17.00 oraz 18.30 ♦

Dom to Twoja łyżka     
Dom to Moje kapcie     
Dom to Nasze kurze

To ulubiony wiersz szóstej klepki na schodach Casity, czyli samożyjącego domu, w którym toczy się historia rodziny Madrigal. Historia pełna tajemnic i ukrytych emocji.

Pewnego słonecznego – ale i pochmurnego, także mroźnego oraz gorącego, z momentami gradobicia i elementami tęczy… – dnia Antonia ma zostać obdarzona właściwościami magicznymi, jak każdy prawdziwy Madrigal! No, prawie każdy… Mirabel tak trochę troszeczkę NIE DOSTAŁA DARU, ale to nic. No właśnie nic… Na szczęście jeśli masz już dar, to jest on wspaniały! No, prawie każdy jest cudowny… Bru… Brutalnie bywa czasem, to znaczy rzadko, to znaczy prawie nigdy. Nie, nigdy nie jest źle! Wszystko jest dobrze i wszystko da się ułożyć w porządku! Dom to porządek! Tak mówiła Dolores! Albo po prostu Dolores to usłyszała, gdy jej dar wszechsłyszenia powędrował do domu rodziny Perros czytającej na głos wieczorami reklamy z gazet…

No dobrze! Powiem Wam całą skomplikowaną prawdę! Ale dopiero podczas spektaklu…

Adaptacja tekstu, scenariusz i reżyseria – Monika Reks
Przygotowanie taneczne i choreografia – Marta Stępień
Przygotowanie wokalne i opracowanie partii wokalnych – Karina Reske
Kostiumy: Magdalena Nikiel

Bez tytułu

Serdecznie zapraszamy na II edycję naszego musicalowego Festiwalu!

Już w czerwcu 2023 na scenie ATM we wrocławskich Bielanach ponownie zaprezentują się wszystkie grupy uczestniczące w regularnych zajęciach Młodzieżowej Akademii Musicalowej!

W tym roku cztery festiwalowe dni będą wypełnione światowymi hitami scen Broadwayu, West Endu oraz muzycznych bajek, które wszyscy kochamy. Spotkamy “Alicję w Krainie Czarów” oraz “Czarnoksiężnika z Krainy OZ”. Nieco egzotyki przyniosą nam kolumbijskie rytmy znane z magicznego “Encanto”, czy przebojowe songi opowiadające historię “Tarzana”, poruszające jednocześnie tak ważny temat dbania o przyrodę. Nie zabraknie także polskich akcentów – musicalu “Piotruś Pan” opartego o wybitne piosenki napisane przez Jeremiego Przyborę oraz Janusza Stokłosę. Najmłodsi MAMowicze zaś wystąpią w autorskim przedstawieniu o “Zaginionym Krasnalu”, gdzie spotkają niespodziewanych gości z innych muzycznych bajek. Tegoroczny Festiwal zakończy się piknikiem, na którym wszyscy będą mogli spotkać się, porozmawiać, pośpiewać i potańczyć, już bez ram i wymagań sceny.

II Festiwal to kolejna okazja by spotkać się ze sztuką musicalową w jej najbardziej autentycznej formie – stworzonej z pasją i wysiłkiem MAMowych słuchaczy oraz ich nauczycieli. Każdy ze spektakli to autorska interpretacja, od początku tworzone aranżacje, choreografie i historie pisane specjalnie dla danej grupy uczestników. Zapraszamy do wzięcia udziału w  tym wrocławskim święcie sztuki! Repertuar przeznaczony jest dla całych rodzin i zbudowany tak, by łączyć pokolenia. MAMy nadzieję, że Festiwal Młodzieżowej Akademii Musicalowej przyniesie nam wszystkich dużo radości i tanecznym krokiem wprowadzi w wakacje.

Zdjęcia pochodzą ze spektakli Młodzieżowej Akademii Musicalowej z występów w przeszłych latach.

Autor zdjęć: Paweł Rogal
Autorka plakatów: Katarzyna Rodczyn-Zielińska