Bez kategorii / Slider / 18 października 2022

Lily, reż. Krystyna Janda

♦ 23 marca 2024 (sobota), godz. 16.00 oraz 19.15 ♦ 

LILY W REŻYSERII KRYSTYNY JANDY

Kryminalna zabawa teatralna. Trup przemieszcza się, pojawia się i znika. Skomplikowana intryga, dająca przyjemność publiczności. I te wyraziste charaktery sceniczne! Świetnie narysowanych osiem postaci, w tym para zabawnych i niepoprawnych staruszków – inspektor ciamajda i „wiedząca wszystko sprzątaczka”, czyli znajoma inspektora z młodości „pomagająca” mu w znalezieniu zabójcy.
Reżyseruje Krystyna Janda, i to właśnie ją zobaczymy w roli tytułowej, nieznośnej Lily. Jako inspektor węszył będzie Krzysztof Stelmaszyk. W pozostałych rolach: Natalia Berardinelli, Magda Lamparska, Magda Smalara, Mateusz Damięcki, Adam Serowaniec, Mirosław Haniszewski – a wśród nich, wiadomo, morderca.

…Królową tego wystawienia jest Krystyna Janda. To mistrzyni sceny! Otoczona uważnymi partnerami z lekkością posuwa akcję komedii do przodu. Zabawna, czasem wzruszająca i bardzo w punkt, bardzo na miejscu. Ale obok Królowej jest jeszcze Księżniczka. Aktorka, która poprzez swoją postać wprowadza na scenę szczególne światło, jasność – mowa tu o Magdalenie Lamparskiej. Już samo wejście Vicki, granej przez Nią bohaterki, to wielkie bum! Nagle na scenie pojawia się radość, młodość, pasja i szczęście. Lamparska doskonale wymyśliła sobie swoją postać. Ma śmiałość, odwagę i rozkosz z grania. Wie, po co jest na scenie i idzie po swoje! A do tego w jakim stylu idzie! Panowie, strzeżcie się, bo to są najpiękniejsze nogi polskiej sceny! Ale te nogi to tylko dodatek do wielkiego talentu tej aktorki…

Tomasz Sobierajski

Bez tytułu

Bilety: 180 zł (rząd I-IV), 160 zł (rząd V-XIV)  

Kup bilety on-line

Bez tytułu

bezpłatny transport ATM w dniu spektakli

  • odjazd z Centrum (Opera/Hotel Monopol) ok. godz. 15.00 i 18.15*
    *Ze względów organizacyjnych autokar
    może odjechać z opóźnieniem 10-15 min.
    Do przyjazdu autokaru na Scenę na Bielanach
    spektakl nie rozpocznie się.
  • odjazd z ATM Scena na Bielanach ok. godz. 18:40 i 22:20