Bez kategorii / 18 października 2022

Lily, reż. Krystyna Janda

♦ 23 marca 2024 (sobota), godz. 16.00 oraz 19.15 ♦ 

KOMUNIKAT

Wybierając się na spektakl 23 marca, prosimy wziąć pod uwagę ewentualne utrudnienia w ruchu w okolicy Bielan Wrocławskich, związane z trwającym Ogólnopolskim Protestem Rolników i zaplanować wyjazd na przedstawienie z odpowiednim wyprzedzeniem.

W związku z dużym prawdopodobieństwem utrudnień również darmowy autobus ATM odjedzie spod Opery/Hotelu Monopol o zmienionych godzinach:

I kurs (spektakl o godz. 16:00) – odjazd o godz. 14:30
II kurs (spektakl o godz. 19:15) – odjazd o godz. 17:45

Dziękujemy i przepraszamy za utrudnienia.

***

Kryminalna zabawa teatralna. Trup przemieszcza się, pojawia się i znika. Skomplikowana intryga, dająca przyjemność publiczności. I te wyraziste charaktery sceniczne! Świetnie narysowanych osiem postaci, w tym para zabawnych i niepoprawnych staruszków – inspektor ciamajda i „wiedząca wszystko sprzątaczka”, czyli znajoma inspektora z młodości „pomagająca” mu w znalezieniu zabójcy.
Reżyseruje Krystyna Janda, i to właśnie ją zobaczymy w roli tytułowej, nieznośnej Lily. Jako inspektor węszył będzie Krzysztof Stelmaszyk. W pozostałych rolach: Natalia Berardinelli, Magda Lamparska, Magda Smalara, Mateusz Damięcki, Adam Serowaniec, Mirosław Haniszewski – a wśród nich, wiadomo, morderca.

…Królową tego wystawienia jest Krystyna Janda. To mistrzyni sceny! Otoczona uważnymi partnerami z lekkością posuwa akcję komedii do przodu. Zabawna, czasem wzruszająca i bardzo w punkt, bardzo na miejscu. Ale obok Królowej jest jeszcze Księżniczka. Aktorka, która poprzez swoją postać wprowadza na scenę szczególne światło, jasność – mowa tu o Magdalenie Lamparskiej. Już samo wejście Vicki, granej przez Nią bohaterki, to wielkie bum! Nagle na scenie pojawia się radość, młodość, pasja i szczęście. Lamparska doskonale wymyśliła sobie swoją postać. Ma śmiałość, odwagę i rozkosz z grania. Wie, po co jest na scenie i idzie po swoje! A do tego w jakim stylu idzie! Panowie, strzeżcie się, bo to są najpiękniejsze nogi polskiej sceny! Ale te nogi to tylko dodatek do wielkiego talentu tej aktorki…

Tomasz Sobierajski

Bez tytułu

Bilety: 180 zł (rząd I-IV), 160 zł (rząd V-XIV)  

Kup bilety on-line