Bez kategorii / 17 listopada 2013

Lily, reż. Krystyna Janda

♦ 28, 29 listopada 2020 (sobota, niedziela), godz. 16.00 oraz 19.30 ♦ 

LILY W REŻYSERII KRYSTYNY JANDY. 

Kryminalna zabawa teatralna. Trup przemieszcza się, pojawia się i znika. Skomplikowana intryga, dająca przyjemność publiczności. I te wyraziste charaktery sceniczne! Świetnie narysowanych osiem postaci, w tym para zabawnych i niepoprawnych staruszków – inspektor ciamajda i „wiedząca wszystko sprzątaczka”, czyli znajoma inspektora z młodości „pomagająca” mu w znalezieniu zabójcy.
Reżyseruje Krystyna Janda, i to właśnie ją zobaczymy w roli tytułowej, nieznośnej Lily. Jako inspektor węszył będzie Piotr Machalica. W pozostałych rolach: Agnieszka Krukówna, Magdalena Lamparska, Magda Smalara, Mateusz Damięcki, Grzegorz Daukszewicz, Mirosław Haniszewski/Krzysztof Stelmaszyk – a wśród nich, wiadomo, morderca.

W najnowszej premierze Och-Teatru, „Lily”, brytyjskiego komediopisarza Jacka Popplewell, Krystyna Janda wciela się w rolę Lily Piper, sprzątaczki, która znajduje ciało w firmie, w której pracuje. Zgłasza ten fakt na policję. Na miejscu zbrodni pojawia się Inspextor Baxter (Piotr Machalica), który rozpoczyna śledztwo. Do pomocy rusza mu „wszystko wiedząca” Lily, która nie pozwoli, aby jakiś dowód zbrodni został pominięty.

Kto lepiej by pasował do tej roli, jak nie Krystyna Janda? Znana z olbrzymiego temperamentu aktorka, w roli Lily, „roznosi” scenę Och-Teatru, „idzie po całości”. Mknie przez cały spektakl, niczym pendolino. Wtrąca się w śledztwo, wymachując ścierką do wycierania kurzy, szuka dowodów, przerywa przesłuchania świadków, krzyczy, wszędzie jest jej pełno.

Maciej Łukomski, strefalifestyle.pl

Bez tytułu

Bilety: 160 zł (rząd I-IV), 140 zł (rząd V-XIV)  

Kup bilety on-line

Bez tytułu

bezpłatny transport ATM w dniu spektakli

  • odjazd z Centrum (Opera/Hotel Monopol) ok. godz. 15.00 i 18.30*
    *Ze względów organizacyjnych autokar
    może odjechać z opóźnieniem 10-15 min.
    Do przyjazdu autokaru na Scenę na Bielanach
    spektakl nie rozpocznie się.
  • odjazd z ATM Scena na Bielanach ok. godz. 18:50 i 22:20