Bez kategorii / 1 stycznia 2014

MAŁE ZBRODNIE MAŁŻEŃSKIE

♦ 23 lutego 2018 (piątek), godz. 20.00 ♦

Jeden dzień  z życia Lisy i Gellesa, małżeństwa z piętnastoletnim stażem. On – pisarz dotknięty amnezją po wypadku, nic nie pamięta. Ona stara się odtworzyć jego życie. Gelles jednak nie przyznaje się, że amnezja się cofnęła i, tak jak żona, stara się ugrać swoje na udawanej utracie pamięci. Oboje więc kłamią i grają, by po latach odrodzić własne małżeństwo. Emocjonująca historia o miłości i jej granicach, ze zbrodnią w tle.

Przebojowa, oparta na kryminalnej intrydze, sztuka francuskiego pisarza Érica-Emmanuela Schmitta (autora m.in. „Oskara i Pani Róży”), opowiada o zbrodniach, które wszyscy wobec siebie popełniamy. Mówi o zbrodni znużenia, znudzenia, kłamstwa i ograniczania wolności. Ale mówi także o wielkiej sile miłości. „… Kiedy widzicie kobietę i mężczyznę w urzędzie stanu cywilnego, zastanówcie się, które z nich stanie się mordercą” – ostrzega Éric-Emmanuel Schmitt.

„Małe zbrodnie małżeńskie” to przewrotna, zabawna i pełna zaskakujących zwrotów akcji opowieść o związku dwojga kochających się niegdyś ludzi. Co zostało między nimi po 15 latach małżeństwa? Schmittowi udała się nie lada sztuka: napisał dramat, który czyta się jak najbardziej wciągającą powieść.

Obsada: Emilia Komarnicka, Redbad Klijnstra

Autor: Éric-Emmanuel Schmitt
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Marek Pasieczny
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Stochalska
Opracowanie muzyczne: Marek Pasieczny
Światło: Damian Pawella
Fotografie: Tomek Tyndyk

Czas trwania: 75 min.

Bilety: 100 zł (rząd I-IV), 80 zł (rząd V-XIV)

Kup bilety on-line

Bez tytułu

bezpłatny transport ATM w dniu spektaklu

  • odjazd z Centrum (Opera/Hotel Monopol) ok. godz. 19.00*

*Ze względów organizacyjnych autokar
może odjechać z opóźnieniem 10-15 min.
Do przyjazdu autokaru na Scenę na Bielanach
spektakl nie rozpocznie się.

  • odjazd z ATM Scena na Bielanach ok. godz. 21.30