Bez kategorii / 19 grudnia 2013

MAŁŻEŃSKI RAJD DAKAR, REŻ. PIOTR DĄBROWSKI

 14 września 2019 (sobota), godz. 19.00 ♦

KATARZYNA PAKOSIŃSKA I MIROSŁAW ZBROJEWICZ. UPALNA KOMEDIA NA PEŁNYM GAZIE, CZYLI JAK DŁUGO WYTRZYMA WASZE MAŁŻEŃSTWO BEZ WODY?

Męczą Cię małżeńskie kłótnie i potyczki? Twój związek przeżywa kryzys? A może wręcz przeciwnie – zupełnie bezproblemowo dogadujesz się ze swoim partnerem i tylko zastanawiasz się jak długo potrwa cisza przed burzą? Nieporozumienia i rutyna dotyczą każdej pary! Ale jak sobie z nimi poradzić? Jak rozgrzać uczucia w związku i tchnąć w niego powiew świeżej miłości? Odpowiedź na te oraz wiele innych pytań znajdziecie Państwo w komedii Małżeński Rajd Dakar! Reżyserem spektaklu jest autor przebojowej komedii Kobieta Pierwotna – Sigitas Parulskis. Tym twórca chce pokazać wszystkim parom, jak często pozbawione są sensu ich spory i zatargi, a robi to w sposób zabawny, błyskotliwy i pełen humoru. W tytułowych rolach wystąpią czarująca Katarzyna Pakosińska i znakomity aktor teatralny Mirosław Zbrojewicz.

Jolka i Fryderyk to typowe małżeństwo z długoletnim stażem, dwójką dzieci i nowym domem w trakcie budowy. I jak typowe małżeństwo mają swoje problemy – z seksem, wychowaniem potomstwa, wykończeniem łazienki, teściową. Ona jest pedantycznym czyściochem, on uważa, że brud to najlepszy przyjaciel odporności człowieka. Ona dużo gada, on uważa, że nigdy nie słucha. Ona nie umie prowadzić samochodu, on nie zna się na mapie. Ona uważa, że ich małżeństwo przechodzi kryzys, on że media jej to wmówiły.
Pewnego dnia para postanawia wybrać się na pustynny rajd, który ma odświeżyć ich związek, umocnić więzi i nadać trochę koloru jednostajnemu życiu. Ale jak to bywa, na takiej wyprawie może zdarzyć się wszystko. Auto odmawia posłuszeństwa na środku pustkowia, telefon nie działa, woda się kończy, wokoło żywego ducha i nie widać szans na jakąkolwiek pomoc.
Mimo nieuchronnie zbliżającego się końca ich żywota, bohaterowie nie przestają się kłócić. Ciągle słychać jej kąśliwe uwagi, jego złośliwe docinki i oskarżenia. Dochodzi nawet do próby zabójstwa współmałżonka. Fryderyk zaczyna popadać w obłęd spowodowany nie tylko brakiem wody i wycieńczeniem, ale również bezmyślnym postępowaniem żony. A sępy powoli zbierają się na upalnym bezchmurnym niebie…
Nie – to nie scenariusz krwawego thrillera, ale komedii Małżeński Rajd Dakar, nowego spektaklu Sigitasa Parkulskisa (autora Kobiety Pierwotnej). Tym razem litewski twórca chce pokazać wszystkim parom, jak często pozbawione sensu są ich spory i zatargi. A robi to w sposób zabawny, błyskotliwy i pełen humoru. Małżeński Rajd Dakar to przepełniona genialnym żartem opowieść o zazdrości, miłości, zdenerwowaniu, rozdrażnieniu, zaufaniu, zniechęceniu i innych emocjach towarzyszących każdej parze w codziennym życiu. Przedstawiona z przymrużeniem oka i w niecodziennej scenerii.
Jak skończy się afrykańska wyprawa Jolki i Fryderyka i czy będzie to ostatnia podróż ich życia? Przekonacie się o tym już wkrótce!

OBSADA: Katarzyna Pakosińska, Mirosław Zbrojewicz

Autor: Sigitas Parulskis
Reżyseria: Piotr Dąbrowski

Bez tytułu

Bilety: 80 zł (rząd I-IV), 70 zł (rząd V-XIV)

 Kup bilety on-line

Bez tytułu

bezpłatny transport ATM w dniu spektaklu:

odjazd z centrum Wrocławia (Opera/Hotel Monopol) ok. godz. 18.00*
*Ze względów organizacyjnych autobus
może odjechać z opóźnieniem 10-15 min.
Do przyjazdu autokaru na Scenę na Bielanach
spektakl nie rozpocznie się.

odjazd z ATM Scena na Bielanach ok. godz. 21.00.