Bez kategorii / 10 kwietnia 2022

METRO

♦ 29 czerwca 2022 (środa), godz. 19.00 ♦

METRO – pokaz musicalowy grupy RED

Polski musical z muzyką Janusza Stokłosy, który swoją prapremierę miał w 1991 roku. Realizacja w wykonaniu uczestników MAM-u, z grupy RED wykorzystuje tytułowe Metro – podziemie, miejsce dla wyrzutków, których nie akceptuje społeczeństwo – jako pretekst do przyjrzenia się problemom młodych, współczesnych ludzi. W musicalu poruszamy trzy tematy: relacje z rówieśnikami, relacje z rodzicami oraz spełnianie wymagań stawianych przez kogoś lub samego siebie. Każdy temat składa się z trzech historii, które przedstawiają różne grupy wiekowe. Dzięki temu tematy rozwijają się, rosną jak dzieci, a wszystkie łączy tytułowe metro, w którym osadzona jest akcja musicalu. Usłyszymy też ponadczasowe piękne melodie, na których budowała się ówczesna scena musicalowa w Polsce.

Spektakl powstał wg autorskiej koncepcji kadry Młodzieżowej Akademii Musicalowej i jest wynikiem całorocznej, regularnej pracy warsztatowej grupy RED. Zapraszamy!

Adaptacja tekstu, scenariusz i reżyseria – Marcin Misiura oraz uczestnicy zajęć grupy RED
Przygotowanie taneczne i choreografia – Dobrochna Rajkowska
Przygotowanie wokalne i aranżacje piosenek – Urszula Milewska

Bez tytułu

Bilety: 40 zł (norm.) / 25 zł (ulg.)

Dzieci do lat 3 – wstęp bezpłatny (na kolana osób dorosłych lub na poduszkach przed sceną).
Bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży szkolnej do 19 r.ż.

Kup bilety on-line

Bez tytułu

I FESTIWAL MŁODZIEŻOWEJ AKADEMII MUSICALOWEJ

Trzynasty rok działalności Młodzieżowej Akademii Musicalowej prowokuje kolejne kroki w jej rozwoju. Postanawiamy wyjść naprzeciw szerszemu gronu odbiorców i stworzyć nowe wydarzenie artystyczne na mapie naszego ukochanego Wrocławia!

Od tego roku pokazy końcowe przybiorą formę Festiwalu. Mamy nadzieję, że będzie to początek czegoś nowego i wraz z kolejnymi edycjami będziemy mogli wzbogacać program o dodatkowe elementy i poszerzać formułę wydarzeń.

W tym roku czekają nas cztery intensywne dni wypełnione spektaklami musicalowymi z różnych części świata. Podczas prezentacji wystąpią uczestnicy zajęć Młodzieżowej Akademii Musicalowej wszystkich pokoleń – od dwuletnich MAMiątek, po dorosłe (ale młode duchem!) MAMuty! Pokazy w formie autorskich adaptacji naszych wspaniałych nauczycieli przytoczą nam klasyczne jazzowe utwory Gershwina, hity dziecięcych musicali zza oceanu, niezapomniane przeboje zespołu ABBA oraz znakomite polskie spektakle muzyczne, łącznie z legendarnym “Metrem”. MAMy nadzieję, że Festiwal Młodzieżowej Akademii Musicalowej stanie się prawdziwym świętem musicalu i przyniesie możliwość międzypokoleniowych spotkań wokół tańca, śpiewu i teatru.

I edycja Festiwalu gościć będzie w znakomitych przestrzeniach Sceny ATM na Bielanach Wrocławskich!

Festiwal odbywa się pod patronatem Radia Ram

Kuratorki festiwalu: Malwina Aleksander, Joanna Kurzyńska, Magdalena Zawartko

Organizator festiwalu: Stowarzyszenie Dolnośląskie Towarzystwo Muzyczne

 

***

O MŁODZIEŻOWEJ AKADEMII MUSICALOWEJ

 MAM to warsztaty musicalowe dla każdego: dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 W Młodzieżowej Akademii Musicalowej dzieci i młodzież mogą odkrywać i pielęgnować swoje różne uzdolnienia artystyczne: muzyczne, wokalne, aktorskie i taneczne. W przyjaznych warunkach radośnie rozwijają się tu z naszą pomocą młode osobowości kształtowane przez sztukę. Gramy, śpiewamy i tańczymy – spędzamy miło czas na twórczej zabawie.

MAM to nauka pod okiem doświadczonej i wykwalifikowanej kadry instruktorskiej, która nieustannie kształci się w najlepszych ośrodkach artystycznych oraz czynnie działa na scenach teatralnych i estradzie!

MAM to niepowtarzalna, autorska metoda treningu musicalowego oraz unikalne podejście do uczestnika zajęć – od najmłodszego do najstarszego!

MAM to udział w musicalowych spektaklach końcowych na profesjonalnej scenie oraz dodatkowych projektach artystycznych!

MAM to zajęcia dla najmłodszych (2-6 lat), młodych (7–19 lat) i dorosłych, ale młodych duchem (19–100 lat) !

MAM to cudowna atmosfera na zajęciach i bezpieczne miejsce, w którym każdy może poczuć się jak w domu!

 

Zapiszcie się na nowy sezon 2022/23 – informacje na stronie www.mam-musical.pl