Bez kategorii / 20 października 2011

Prometeusz – spektakl akrobatyczno-taneczny

7 listopada 2021 (niedziela), godz. 16.00 oraz 19.00 ♦

Efektowne akrobacje, elementy teatru antycznego i hipnotyzująca muzyka. Żadnych dialogów, tylko światło, dźwięk i ciało.
Imponujący rozmachem „Prometeusz” nie jest jednak tylko popisem akrobatycznym czy tanecznym. Zawarta jest w nim wyraźna treść i historia, a elementy ruchowe są dla artystów jedynie narzędziami narracji.
Kanwą przestawienia jest antyczny mit o Prometeuszu, który za pomocą wykradzionego bogom ognia budzi w ludziach rozum, myślenie, kreatywność, pasje i zainteresowanie światem. Prometeusz jest tutaj przedstawicielem humanizmu, świeckości, rozwoju i nauki, natomiast Zeus symbolizuje dogmatyczną wiarę, bezkrytyczne kultywowanie tradycji i ślepe, bezmyślne posłuszeństwo.
Przedstawienie opiera się na ruchu, ale nie jest spektaklem stricte tanecznym ani pantomimicznym. Jako główny środek wyrazu artyści wykorzystują szeroko rozumiany ruch sceniczny, taniec, akrobacje oraz ekwilibrystykę cyrkową. Kolejną cechą, która może wyróżniać ten spektakl, jest jego nawiązanie w formie do teatru antycznego. Walorem realizacji jest połączenie widowiska z teatrem dramatycznym. Treść jest uniwersalna i ponadczasowa.

Twórcy:
Kamil J. Przyboś – scenariusz i reżyseria, scenografia, adaptacja muzyczna
Maja Lewicka – choreografia
Anna Chadaj – kostiumy
Tomasz Filipiak – reżyseria świateł
Produkcja: Strefa Kultury Wrocław we współpracy z Everest Production
Bez tytułu


Bez tytułu

Bez tytułu

Bilety: 70 zł (rząd I-IV), 60 zł (rząd V-XIV)

Bilety dostępne na stronie scenaatm.pl oraz Biletomat.

Kup bilety on-line