Recenzje / 3 czerwca 2014

Kręcili „Kiepskich”, a teraz otworzyli scenę teatralną

Grupa ATM, producent seriali telewizyjnych „Świat według Kiepskich” i „Pierwsza miłość”, uruchomiła w Bielanach Wrocławskich scenę teatralną
Scena na Bielanach może pomieścić na widowni 400 osób, posiada profesjonalne nagłośnienie, oświetlenie i bezpłatny parking. Znajduje się w 600-metrowym studiu ATM GRUPA w Bielanach Wrocławskich. Działa od maja.Znane nazwiskaMożna tam obejrzeć gościnne spektakle z Wrocławia i całej Polski. Organizatorzy stawiają na znane nazwiska, które mają przyciągnąć publikę, oraz lekką, komediową tematykę. W najbliższym czasie wystąpią tam: Renata Dancewicz, Rafał Królikowski, Cezary Żak, Izabela Kuna, Michał Koterski czy Mirosław Zbrojewicz.

W czerwcu na scenie zostanie wystawiony spektakl Wrocławskiego Teatru „Komedia” „Z Twoją córką? Nigdy!”, którego premiera odbyła 10 maja. Występują tam aktorzy znani z „Pierwszej miłości”: Wojciech Dąbrowski (który wyreżyserował przedstawienie), Łukasz Płoszajski, Michał Koterski i Aleksandra Zienkiewicz.
Przedstawienie jest oparte na tekście Antonina Procházky, popularnego w Czechach komediopisarza, aktora i reżysera. Opowiada historię dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, które zmagają się z kryzysem wieku średniego. Komedię można obejrzeć 8 i 26 czerwca, bilety kosztują 50 zł.W repertuarze komedie:W czerwcu do Bielan zawita także przedstawienie „Goło i wesoło” w reżyserii Arkadiusza Jakubika. To komedia o bezrobotnych, którzy będąc zupełnie bez pieniędzy, bez perspektyw, wpadają na pomysł, aby założyć grupę striptizerów o nazwie „Napalone Nosorożce”. Akcja przedstawienia dzieje się w Tomaszowie Mazowieckim. Bilety 80-100 zł.

Natomiast w lipcu na Scenie na Bielanach będzie można obejrzeć spektakl wyreżyserowany przez Cezarego Żaka „Złodziej”. To adaptacja komedii brytyjskiego autora Erica Chappella, której głównym bohaterem jest rabuś o niezwykłej fantazji i zdolnościach psychologicznych.

Bezpłatny dojazd

Do Sceny na Bielanach można dojechać komunikacją miejską. Kursują tam autobusy: 612, 862, 872, 892, 572, 532, 562 (przystanek Makro Bielany). Można także skorzystać z darmowych autobusów, które przywiozą widzów do Studia ATM z przystanku na parkingu między Operą Wrocławską a hotelem Monopol.

Tekst: Gazeta.pl Wrocław