Bez kategorii / 1 stycznia 2014

JAK SIĘ KOCHAJĄ W NIŻSZYCH SFERACH, REŻ. GRZEGORZ CHRAPKIEWICZ

♦ 16 października 2016 (niedziela), godz. 16.00 oraz 19.00 ♦

„Jak się kochają w niższych sferach” w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza to komedia omyłek mistrza gatunku – Alana Ayckbourna. Akcja sztuki rozgrywa się w na jednej scenie, w dwóch różnych przestrzeniach. Na scenie zobaczymy dwa małżeństwa, które łączy wspólny sekret i trzecią parę, która zostaje wciągnięta w ich kłamstwa i intrygi. „Jak się kochają w niższych sferach” to świetne dialogi, dynamiczne tempo zdarzeń i dodająca sztuce atrakcyjności symultaniczność akcji, a przede wszystkim doborowa obsada składająca się z najpopularniejszych polskich aktorów i reżyser uznany za jednego z najlepszych warszawskich reżyserów komediowych.

Frank (w tej roli Piotr Polk) – nudziarz i pantoflarz, z upodobaniem naprawiający elektryczne szczoteczki i przepychający podwórkowe szambo. Andżelika Piechowiak – jego perfekcyjna żona Fiona, wzorowa zołza z zawsze idealną fryzurą i romansem na boku. Rafał Królikowski – Bob, kochanek Fiony, patologiczny amant, amator mocnych trunków i świętego spokoju, który zakłóca mu wrzeszczący synek  i jego lekko zwariowana żona Teresa, Joanna Kuberska, hipiska skupiona na wycinkach prasowych i „puszczaniu dymka”. A do tego dwie „przypadkowe ofiary”, zamieszane w ukrycie zdrady: Grażyna Wolszczak – Mary, przestraszona życiem „szara mysz” oraz jej domowy dyktator, choleryk i geniusz księgowości Williamczyli Waldemar Błaszczyk. Taka wybuchowa mieszanka charakterów pokaże Państwu „Jak się kochają w niższych sferach”.

 „…Sama sztuka opowiada o romansie dwóch bohaterów i nie ma w sumie w niej nic mega odkrywczego, ale jest to brytyjski humor, więc przynajmniej ja oglądałem ją z wielkim rozbawieniem. Ale to co ujęło mnie przede wszystkim to FORMA. Otóż akcja dzieje się w dwóch mieszkaniach, które to znajdują się na scenie. Ale nie jest ona przedzielona na pół, rekwizyty na scenie podzielone są kodem kolorystycznym, dopasowanym do stroju bohaterów (kolory widzicie na zdjęciu). Pomarańczowi korzystają z pomarańczowych krzeseł i kieliszków, a zieloni – z zielonych. Całość przeplata się w bardzo sprytny sposób – całość osiąga apogeum, gdy na raz na scenie mamy czwartkowy i środowy wieczór, a Piotr Cyrwus/Waldemar Błaszczak i Grażyna Wolszczak co chwilę przenoszą się właśnie w czasie i przestrzeni grając raz tu, raz tu. Ge-nial-ne!

michal-gorecki.pl

Spektakl trwa 90 minut z przerwą

Bilety: 90 zł110 zł

Kup bilety on-line

Bez tytułu

bezpłatny autokar ATM w dniach koncertów

  • odjazd z Centrum (Opera/Hotel Monopol) godz. 15.00 i 18.00*
    *Ze względów organizacyjnych autokar
    może odjechać z opóźnieniem 10-15 min.
    Do przyjazdu autokaru na Scenę na Bielanach
    spektakl nie rozpocznie się.
  • odjazd z ATM Scena na Bielanach ok. godz. 17.40 i 20.40