Bez kategorii / 1 grudnia 2013

Upiór w kuchni

♦ 17 października 2020 (sobota), godz. 17.00 oraz 20.00 ♦ 

Mały angielski pensjonat na peryferiach miasta. Dystyngowana starsza pani i jej przesympatyczna córka, ich tajemniczy goście mający niejedno na sumieniu, niewyjaśnione zaginięcia oraz upiorna zagadka w tle…

Kto nie pamięta słynnego Teatru Sensacji „Kobra”, który gromadził w poniedziałkowe wieczory przed telewizorami miliony widzów? Jedną z jego najpopularniejszych premier był spektakl „Upiór w kuchni” Janusza Majewskiego z 1993 roku z Ireną Kwiatkowską w roli tytułowej. Dziś przenosimy tę niezwykłą komedię z dreszczykiem na deski Teatru Kamienica, tworząc prawdziwie wyjątkowe widowisko łączące w sobie elementy kryminału, thrillera i angielskiej komedii.

Morderstwo doskonałe podobno nie istnieje, podobno… Teatralna iluzja, surrealistyczna przestrzeń i odwieczne pytanie – kto jest winny i co się stało z ofiarą? Zabójcze niespodzianki i zaskakujące zwroty akcji, których nie powstydziliby się mistrzowie filmów grozy. Reżyserii podjął się Tomasz Sapryk. W spektaklu występują: Maria Pakulnis / Małgorzata PieczyńskaAndżelika Piechowiak, Krzysztof Kiersznowski, Władysław Grzywna, Mirosław Zbrojewicz, Sebastian Konrad, Maciej Wierzbicki oraz Sławomir Orzechowski. „Upiór w kuchni” to idealna propozycja dla tych, którzy lubią się śmiać i bać jednocześnie, jak również dla tych, którzy chcą poczuć się częścią kryminalnej intrygi i doświadczyć teatralnej magii. 

Przedstawienie od pierwszych minut trzyma widzów w napięciu. Reżyser „Upiora w kuchni” buduje napięcie efektami specjalnymi (grzmoty, deszcz) oraz niepokojącą muzyką Jakuba Przebindowskiego.

Znakomita jest Andżelika Piechowiak w roli jej córki Cynthii. Przebiegła, przewrotna, pełna złych emocji. Mistrzem teatralnej metamorfozy jest w tym spektaklu Sławomir Orzechowski grający komisarza, który jako gość pojawia się w domu obu pań, aby rozwiązać zagadkę tajemniczych morderstw. Dopracowaną w każdym szczególe rolę tworzą również Krzysztof Kiersznowski oraz Mirosław Zbrojewicz.

Witkowi Stefaniakowi udało się nie wielkiej scenie teatru, stworzyć funkcjonalną scenografię łączącą kilka miejsc akcji.

Idźcie koniecznie na „Upiora w kuchni” do. To pełen zaskakujących zwrotów akcji i dobrego aktorstwa spektakl, który sprawi, że tej nocy ze strachu nie uśniecie.

Maciej Łukomski

Bez tytułu

Bilety: 140 zł (rząd I-IV), 130 zł (rząd V-XIV)  

Kup bilety on-line

Bez tytułu

bezpłatny transport ATM w dniu spektaklu

  • odjazd z Centrum (Opera/Hotel Monopol) ok. godz. 16.00 i 19.00*
    *Ze względów organizacyjnych autokar
    może odjechać z opóźnieniem 10-15 min.
    Do przyjazdu autokaru na Scenę na Bielanach
    spektakl nie rozpocznie się.
  • odjazd z ATM Scena na Bielanach ok. godz. 19:30 i 22:30