Bez kategorii / 1 stycznia 2014

Weekend z R., reż. Krystyna Janda

♦ 3 i 4 lutego 2018 (sobota, niedziela), godz. 16.00 i 19.00 ♦

Nawet najbardziej misterny weekendowy plan może wziąć w łeb, jeśli komuś nieopatrznie wymknie się o jedno słowo za dużo…

Clarice (Krystyna Janda), niemłoda już acz pełna namiętności mężatka, układa chytry plan – podczas weekendu, gdy jej mąż Roger (Cezary Żak) wyrusza jak zwykle w interesach służbowych, w ich mieszczańskim domu ma się zjawić zatrudniony przez Clarice dekorator wnętrz Rodney (Rafał Mohr) oraz przystojny Włoch Roberto (Piotr Borowski), świeżo poznany kochanek, który przybywa do Londynu aż z Rzymu. I wszystko byłoby tak, jak wymyślili bohaterowie, jednak mały szczegół – fragment rozmowy telefonicznej Rogera z kochanką, a jednocześnie przyjaciółką Clarice – Daisie (Katarzyna Gniewkowska), zasłyszany przez panią domu rujnuje cały misterny plan. Nieświadoma Clarice zaprasza przyjaciółkę do siebie, zmuszając męża do odwołania fałszywego wyjazdu – schadzki. To początek całego szeregu nieporozumień, który będzie wydłużać się w trakcie trwania spektaklu. Daisie zmuszona jest przyjąć zaproszenie, jednak sprawy się komplikują, bowiem w domu Clarice i Rogera zjawia się coraz więcej osób. Aby zapobiec katastrofie Clarice tryska pomysłami, przydzielając kolejne role gościom. Zagubieni wśród intryg mnożonych przez panią domu, bohaterowie mylą role, co znacznie zwiększa i tak już spore zamieszanie. Ostatnim niespodziewanym gościem jest mąż Daisie (Piotr Machalica), który po przeczytaniu tajemniczej notatki znalezionej w kalendarzyku żony, podąża tropem tajemniczego R., próbując rozszyfrować sekret niewiernej. Wszystko dzieje się tak szybko, iż widz nie ma czasu na zastanawianie się nad prawdopodobieństwem i logiką wydarzeń, może jedynie zaśmiewać się poznając następujące po sobie perypetie i komplikacje. Błędy i wybiegi oraz wynikający z nich chaos utrzymuje się aż do końca, nadając przedstawieniu niesamowite tempo i rytm. Całe szczęście, to tylko farsa i tylko w niej – oby – zdarzają się tak ekstremalne sytuacje.

Czy bohaterom uda się utrzymać status quo i nadal cieszyć się zarówno urokami spokojnego małżeńskiego pożycia, jak i namiętnością, od której aż kipi w ich burzliwych romansach? Odpowiedź na to pytanie zyskają widzowie „Weekendu z R.”, farsy Robina Hawdona („Wieczór kawalerski”, „Lewe interesy”), napisanej przez autora specjalnie dla Krystyny Jandy!

Szalona komedia charakterów i sytuacji, mamy nadzieję, zrealizowana w niekonwencjonalnej interpretacji.

OBSADA:
Krystyna Janda
Katarzyna Gniewkowska
Piotr Machalica
Cezary Żak
Rafał Mohr
Piotr Borowski

Bez tytułu

Bilety: 150 zł (rząd I-IV), 130 zł (rząd V-XIV) 

Kup bilety on-line 

Bez tytułu

bezpłatny transport ATM w dniu spektakli

  • odjazd z Centrum (Opera/Hotel Monopol): ok. godz. 15.00 i 18.00 *

*Ze względów organizacyjnych autobus może odjechać z opóźnieniem 10-15 min. Do przyjazdu autobusu na Scenę na Bielanach spektakl nie rozpocznie się.

  • odjazd z ATM Scena na Bielanach: ok. godz. 18:30 i 21:15